Panel moderatora ]

Filak - Optyk

Filak - Optyk

Postprzez gosia » 15 sty 2006, 14:56

Dokonałm zakupu okularów w jednym z optyków Filaka; (ciekawe czy tylko ja dokonałm czy miły do bulu sprzedawca mi je wcisnął ).Ciekawi mnie tylko czy jak się udałm do domu co on sobie pomyśał ; nareszcie poszła ta upierdliwa, stara baba Starszą kobietą jestem więc mu uwierzyłam. Nie pasują mi te okulary , a ta cena !!! Nie zaproponował mi taniszych .Odrazu mi pokazał okulary drogie i twierdził ,że mi pasują. Ja mam niewielką emeryture po mężu . Teraz słucham co wy sadzicie o optyka - Filak .
Ostatnio edytowano 24 sie 2008, 18:17 przez gosia, łącznie edytowano 1 raz
gosia

Postprzez Uma_Thurman » 15 sty 2006, 15:20

Ja też korzystałam z usług optyka Filaka i jestem zadowolona. Wystarczyło tylko nie ulec sprzedawcy (którego rolą jest wciskanie drogich produktów niezależnie czy to optyk, rzeźnia czy drogeria). Tu chodzi o asertywność i umiejętność powiedzenia "nie" jeśli coś nam nie pasuje. Logiczne przecież jest, że nie kupię sukienki w której wyglądam jak w worku pokutnym tylko dlatego, że sprzedawczyni ją zachwala. Tak samo z okularami - nie kupię takich których oprawki mi sie nie podobają bądź źle w nich widzę tylko dlatego, że sprzedawca tak chce. Po to mamy wolną wolę dokonywać wyborów :roll:
Ze światła poczęte. Moje miasto.
Z deszczu wyżęte. Moje miasto.

Raz... Dwa.... Trzy.... UMA_T. patrzy!!!! :P

Mieć rację godzinę wcześniej niż inni: przez godzinę być uważanym za element aspołeczny.
Uma_Thurman

Postprzez nikt_ » 15 sty 2006, 16:10

Celem sprzedawcy jest sprzedać produkt, Twoja sprawa jaki produkt kupisz... pewnie, że pewne zachowania do moralnych zaliczyć nie można, ale na tym polega kapitalizm...
mówisz Kocham Cie? a czym dla Ciebie jest miłość?
nikt_

tak tak

Postprzez halina » 16 sty 2006, 07:12

Filak wszędzie na kazdym prawie osiedlu jest optyk - filaka .Czy oni mają monopol na Żory - dlatego mają takie ceny. Myśą sobie ,że jak nie mają większej konkurencji to sobie będą windować ceny .Nie licząc sie z klientami ! Wolne zarty . Mianowicie co do sprzedawców to się chyba zgodze z Gosią. jest tam taki jeden , który nadaje jak katarynka.Wydaje mi sie ,że nie pracuje tam na stałe bo nie widziałam go ostatnio na moniuszki .Może to tylko praktykant był i ma juz wolne .
halina

Nareszcie piekny temat

Postprzez ania11 » 16 sty 2006, 07:53

Filak jak w puchu sie mieli. Żadnej konkurencji każdy szary człowiek szedł do nich kupywać okulary w tamtych czasach. Bogactwo chyba im do głowy uderzyło. Zobaczcie jak żyją kazdy ma auto drogie i dom . Dorobili się na biednych ludziach ,którzy ciężko pracowali w Żorach. Teraz zwykli ludzie nie robią już zakupów - czemu??? Tam żeby kupić coś; to chyba najpierw powinno sie ubrać w kreację lub mieć wypchane kieszenie kasą Jak zwykły człowiek tam zrobi zakupy który pracuje po 10 godzin za 850 zł Szkoda ,że ci starsi ludzie nie będą mogli tu cokolwiek napisać
ania11

Postprzez hipcia » 16 sty 2006, 08:15

czemu odezwały się nagle osoby nowo zalogowane i opinie się pokrywają? ba, nawet ten sam styl wypowiedzi widzę, podkreśliki, już nie wspomnę o godzinach logowania i dacie urodzenia... czas chyba zerknąć na IP... oooo... ktoś gra tu chyba nie fair nie dając szans wypowiedzieć się innym, "nie stanowiąc konkurencji i robiąc sobie wolny rynek" własnej wypowiedzi... nieładnie...

rozumiem rozgoryczenie pani gosi, ale tak już w życiu jest... trzeba umieć odmawiać i wiedzieć dokładnie czego się chce, żeby nie stać się pozywką kapitalistycznej piranni, jaką są wszystkie sklepy...
hipcia i groker dziękują za wspólne lata spędzone na portalu :-)
hipcia

Postprzez dracker » 16 sty 2006, 08:21

IP rowniez to samo u gosi, haliny i ani11
dracker

Postprzez dominika88 » 16 sty 2006, 09:15

pewnie jakaś konkurencja, swoją drogą, dobrze, że okularów nie noszę
can't let nobody kill my soul and bring me down
dominika88

Postprzez nikt_ » 16 sty 2006, 09:56

no cóż... rozgoryczenie przedmówczyni takim czynem podkreśliła... ale to nie wina sprzedawcy że klient kupił jego produkt. To sukces sprzedawcy.... a klient powinien sam decydować co kupić.... nawet gdyby w żorach był tylko jeden optyk to podróż do rybnika kosztuje tylko 5zł, w obie strony.... i powiedzmy 2 godziny czasu.... dlaczego więc winę zrzucać na innych?
nikt_

FILAK OPTYK NA RYNKU !!!!!!! KRADZIEŻ W BIAŁY DZIEŃ !

Postprzez kompotzbanana » 17 sty 2006, 11:07

post przeniesiony z działu "Księga skarg i zażaleń"

Poszedłem w dniu wczorajszym do optyka na rynku zapłaciłem za wizyte 40 złote oraz <nie> miła pani dała mi recepte na okulary okej ! pomijajac to ze pani sprzedawczyni proponowala mi najdrizsze oprawki gdyz te ktore ja wybieralem <tansze> wogole nie leza na moim nosie! okej wybralem oprawki za 140 zł pani ekspedientka powiedziala ze musze miec plastiki jakieś tam a nie szklane wiec całość po podliczeniu wyniosła mi do zapłaty 340 zł !!!!!!!!!!!!!!! wydało mi się to zbyt wygórowane chociaz pani naklaniala mnie mowiac ze taniej nigdzie nie znajde ! jednakze postanowiłem zrezygnować z ich wykupienia , wziołem recepte pod pache i poszedłem do FILOPTYKA obok cechu i co mi pani powiedziała ? oczywiście że mogą być szklane szkła bo niby dlaczego nie wybrałem świetne oprawki i zapłaciłem UWAGA 160 zł !!!!!!! widac ze filakowi nie zależy tak na pacjencie jak na pieniądzach a więc przestrzegam przed oszukańczym interesem u Filaka.
kompotzbanana

Postprzez to_ja » 17 sty 2006, 14:17

no tak, filak zlodziej, ale w koncu kupiles i tak u filaka :| filoptyk to syn tego z rynku, wiec niebardzo zrobiles im roznice. to ze plastiki ci proponowano to tylko i wylacznie dla twojej wygody(sa lzejsze, trwalsze itp itd) i w dzisiejszych czasach to jest wrecz standard. wiec kupowanie mineralnych dla oszczednosci kilkunastu-kilkudziesieciu zlotych, jest niepowazne. szkla plastikowe nie byly ci wciskane z powodu ceny, bo te pare gorszy roznicy to dla optyka nie majatek. on zarabia na prawde na drogich oprawach i na bardziej skomplikowanych szklach (progresy itp). poza tym okulary kupuje sie nie na rok tylko na kilka lat, i 340zl wcale nie jest wygorowana cena. ludzie potrafia kupic okulary za 2500zl i to jest cos. co do cen filak ma faktycznie dorgo, ale przeciez to chyba nie problem pojsc gdzie indziej i porownac ceny? tak jak jzu pisalem to zakup na kilka lat i warto sie zastanowic przed zakupem. czy chce wygodny plastik, do tego powiedzmy antyreflex, co tez jest norma dzis, i ladne oprawki za powiedzmy te 340zl, lub moze gdzie indziej, troche taniej, badziew w szkle, za 160. i po 2 miesiacach, jak nie wczesniej, zacznie sie chodzenie do serwisu, bo srubka sie odkrecila, bo zausznik wykrzywony, bo to, bo tamto. to by bylo na tyle.
nie pracuje u filaka, zeby nie bylo :)
to_ja

Postprzez dominika88 » 17 sty 2006, 15:08

nikt - w rybniku optyk też jest filaka :mrgreen:
can't let nobody kill my soul and bring me down
dominika88

Postprzez sakhmet » 17 sty 2006, 15:28

wydaje mi się że ktoś tu się bardzo kompromituje.
Wygląda na to że otworzyła sie konkurencja która za wszelką cenę chce odbić klientów "Filakowi" i robi to w bardzo niehonorowy sposób ;/ żałosne ;/
Revolution the only solution!
sakhmet

Postprzez kompotzbanana » 17 sty 2006, 19:30

Wiesz może dla Ciebie wydatek 340 zł niestanowi dla Ciebie żadnego wydatku wcale nad tym nie ubolewam i nie zazdroszcze ale z calym szacunkiem dla mnie ta cena jest wygórowana jak na młodego kształcącego sie chłopca :)
kompotzbanana

Postprzez to_ja » 17 sty 2006, 21:00

nie mowilem o cenie jako takiej, bo 340 to nie malo (dla mnie to tez spora kwota), chodzi o wartosc towaru i uslugi wykonania okularow (szkla same sie nie wyszlifuja i nie wprawia w oprawe). 340 za oprawe, szkla plastikowe i antyreflex(jak przypuszczam tez mial byc) to normalna cena. wiadomo mozna kupic taniej, ale nie to samo. co dostales za 160zl? soczewki mineralne (na bank gola, bez zdnych powlok)i oprawe, pewnie plastikowa, podrzednej firmy.
mozna miec poloneza za 1000zl i bedzie jezdzil, ale mercedes to nie bedzie nigdy :)
to_ja

Postprzez kompotzbanana » 17 sty 2006, 21:38

jestem świadomy że droższe w tym wypadku oznacza lepsze ale KRÓTKA PIŁKA mistrzu okulary potrzebne na gwałt pieniązków na gwałt nie było więc nie ma gdybyać a i bo bym zapomniał niestety oprawki nie są plastikowe
kompotzbanana

Postprzez nikt_ » 18 sty 2006, 00:08

no to cholera do katowic!! albo co lepsza do chorzowa!! cena zwiększa się o 5zł, bo zamiast 2,5 i 2,5 z żor do rybnika i spowrotem, drabas do katowic i spowrotem za 10. A jak ktoś sprytny to PKS-em za 8,2zł dojedzie :mrgreen:
nikt_

Postprzez paulo32 » 18 sty 2006, 00:22

Można też kupić sobie w sklepie za 4zł albo na targu i potem tylko wymienić szkła - będą tańsze oprawki. :)
paulo32

Postprzez Agata80 » 20 sty 2006, 00:21

wiadomo ze Filak jest drogi ale jest wolny rynek jak chcesz to kupujesz jak nie to idz i kup sobie za 5 zl i tyle:) ja jestem taka, ze zanim cos kupie to sie dwa razy zastanowie a nie pozniej narzekam, ze jest drogo albo mi nie pasuje:)
a takie haselka jak ktos pisal ze sie dorobili pieniedzy to zwykla zazdrosc i zawisc, ze maja glowe do interesow to jak najbardziej pozytywnie o nich swiadczy:) placa podatki tak jak kazdy ktore ida do kasy miasta i co tu narzekac :)
Agata80

Postprzez Tomek 10 » 31 sty 2006, 19:46

30.01.2006

Ul. Ogrodowa, przy salonie samochodowym. Ok. 16.45 chciałem zrobić badanie wzroku i kupić nowe okulary. Niestety, srebrne Mondeo na katowickiej rejestracji zaparkowało tak, że nie mogłem przejechać (fakt, mój samochód nie należy do wąskich). W końcu kobieta przyszła i odjechała samochodem blokującym przejazd.
Wszedłem do optyka. Jak sie dowiedziałem, pani okulistka właśnie wyszła ... dokładniej odjechała srebrnym Mondeo ...

Ok. 17.00 byłem na Sikorskim. Z tyłu budynku zauważyłem znajome Mondeo. Wszedłem do środka. Pacjent był w gabinecie. Po ok. 20 minutach zrezygnowałem ... ile moze trwać badanie wzroku?

31.01.2006

Os. Księcia Władysława - dziś okulistka odwołała wizyty.
Rynek 7 - j.w.

Dalsze próby wkrótce:)
Tomek 10

Postprzez paulo32 » 31 sty 2006, 22:22

Jak pech to pech... Mam pewien pomysł (nie jest za mądry ale może będzie skuteczny) Stuknij jej auto i powiedz okulistce, że to dlatego ponieważ masz problem ze wzrokiem a chciałeś zbadać wzrok i dostać okulary ale nie możesz bo ciągle nie możesz się zbadać u niej. Może weźmie Cię bez kolejki. :)
paulo32

Postprzez Tomek 10 » 31 sty 2006, 23:31

Dobre, ale najpierw muszę kupić jakiś starszy czołg z demobilu :lol:
Tomek 10

Postprzez Tomek 10 » 03 lut 2006, 15:48

... cd

1.02.2006
U Filaka, na Rynku zrobiłem badanie wzroku. Koszt 40zł. Kilku klientów przede mną, nie czekałem zbyt długo. Badanie komputerowe, a następnie analogowe.

Ponieważ chciałem zajrzeć jeszcze do innych zakładów optycznych aby przekonać się o poziomie usług zleciłem zrobienia okularów innemu zakładowi 8)
Pojechałem na os. Ks. Władysława gdzie zamówiłem okulary i umówiłem się na odbiór w dniu następnym.

2.02.2006
Okulary odebrałem, żadnych problemów, dostałem etiu na okulary i etui na nakładkę gratis.

Ogólnie jestem zadowilony z usług zakładów na Rynku 7 oraz Ks. Władysława PU-1. Wiem, że właścicielem jest ta sama osoba tj. Aleksander F.
Tomek 10

Postprzez Wandea » 08 cze 2006, 23:47

Trochę przestarzały temat ale to co przeczytałem, to żenada.Pretensje do garbatego że ma dzieci proste.Ludzie! w większości nie rozumiecie wolnego rynku.Straszenie kapitalizmem to farsa, właśnie brak kapitalizmu powoduję drożyznę.Niech to jeden zdrugim frustratem otworzy salon optyka i niech przestanie marudzić.Powodzenia w biznesie.
Wandea

Postprzez Dominik » 09 cze 2006, 02:04

tomek jak widze pisal cala historie o zorskich okulistach.
sakhmet napisał(a):Wygląda na to że otworzyła sie konkurencja która za wszelką cenę chce odbić klientów "Filakowi" i robi to w bardzo niehonorowy sposób ;/ żałosne ;/

niekoniecznie, reklama to reklama, w tv leca bardziej zalosne :P zgadzam sie ze niehonorowe, ale wkoncu dla kogos to biznes...
Dominik

Re: Filak - Optyk

Postprzez planeta.00 » 05 lut 2011, 13:31

witam.
ja własnie wczoraj odebrałam nowe oprawki z plastikowymi szkłami od filoptyka na moniuszki.
jestem bardzo zadowolona z wykonania tych okularów.
okulary robie tam zawsze odkąd je nosze a mam juz -4.nigdy nie miałam zastrzeżeń do ich wykonania.
obsługa jest miła,lecz moje okulary zawsze robi pan daniel i zawsze są one zrobione super.!;d
według mnie to najlepszy optyk w żorach, drogi ale dobrze wykonujacy swoją prace.
planeta.00

Re: Filak - Optyk

Postprzez goścć13563435 » 15 lip 2013, 15:21

Miałam zamówione okulary zapłaciłam zaliczkę w wysokosci 140 zł ,ale z pewnych przyczyn musiałam z nich zrezygnować. Poszłam w tym celu do sklepu filaka i powiedziałam że z nich rezygnuje a on poprostu zbył mnie i powiedział ze, gdy bedą juz gotowe mam je sobie odebrać.Chciałabym sie dowiedziec czy bede mogła miec z tego powodu jakieś problemy gdy nie odbiore okularów ?
goścć13563435

Powrót do Ogólne